About

Screenshot (265)
321 kapilarda
Prepar3D_Screenshot_2022.03.03_-_14.29.13.79

Anatolia Virtual ilk olarak 2007 yılında Air Anatolia VA adı ile temelleri atılan, Türk Sanal Havacılık camiasında örnek gösterilecek kaliteli bir oluşum açığını gidermek amacıyla kurulan sanal oluşumdur. İlk günlerinde kısıtlı kaynaklar nedeniyle faaliyeti bir hayli sınırlı olan Anatolia Virtual; 2009 yılı itibariyle pozitif bir ivme yakalamıştır. Anatolia Virtual uzunca bir süre gerçek Air Anatolia Havayollarının kullanmış olduğu uçak tiplerine (Boeing 737-300/400, Boeing 757-200 ve Airbus A300) ve uçuş ağına sadık kalarak faaliyetlerine devam etmiştir. Ancak artan üye sayısı ile doğru orantılı olarak ortaya çıkan farklı talepleri de karşılayabilmek adına filo ve uçuş ağını genişletmiştir.

2021 yılından sonra isim değişikliği ile Air Anatolia VA yerine Anatolia Virtual olarak uçuşlarımıza devam etmektedir. Bugün Anatolia Virtual kapsamlı filosu ve uçuş ağı ile her kesimden sanal havacıya hitap etmektedir. Anatolia Virtual kurulduğu ilk günden itibaren örnek gösterilen bir eğitim sistemine sahiptir. Birbirinden değerli hobilerini son derece bilinçli ve profesyonelce icra eden eğitmenler ile birbirinden değerli bu hobiye gönül vermiş üyelerimiz sayesinde Anatolia Virtual örnek gösterilmeye devam etmektedir. Anatolia Virtual faaliyetlerini VATSIM ağında online olarak sürdürmektedir.

Anatolia Virtual was first established in 2007 as Air Anatolia Virtual Airlines with the aim to provide the virtual aviation community with a quality platform. Following the establishment of Anatolia Virtual Airlines, the operations continued for a long time with the real fleet of Air Anatolia and its route network. After 2021, we continue our flights as Anatolia Virtual instead of Air Anatolia VA with a name change. As Anatolia Virtual started to expand and the number of members increased the need arose to fullfil the requests of its members. Thus Anatolia Virtual expanded to what it is today with a diverse fleet and route network that meets the needs of most of its members and the virtual aviation community.

Anatolia Virtual has set an example with quality pilots thanks to its Professional instructors and training department and quality pilots who represent Anatolia Virtual in the finest possible way. Anatolia Virtual continues its operations on the VATSIM Network.

unknown
2022-1-27_8-33-18-409
2022-1-19_22-59-58-956